20 Mar 2024

ZORUNLU TATİL AÇIKLAMASI – 2

DEĞERLİ VELİMİZ, SEVGİLİ ÖĞRENCİMİZ

 

Önceki duyurumuzda da ifade ettiğimiz gibi dünyayı etkisi altına alan ve evrensel tedbirler almaya zorlayan sağlık sorunu ile ilgili  iki haftalık eğitimi durdurma kararı uygulanmaktadır. Biz de kurum olarak bu kararlara uymaktayız. Bu tehdit ortaya çıktığı ilk andan itibaren, devletimiz bile tedbirleri henüz açıklamadan en bilimsel yöntemlerle binalarımızı dezenfekte ettik. Eğitim kadromuz ve koordinatörlerimiz ile gerekli değerlendirmeleri yapıp olası 2 ile 4 hafta arası tatil durumuna göre tüm yıllık planlarımızı güncelledik. Sayın Mili Eğitim Bakanımızın da bu sabah belirttiği gibi her olasılıkla ilgili planlarımız hazırdır. Diyelim ki hemen yarın eğitime başlandı; tüm eğitim ve hijyen şartlarımız bu durma hazırdır. Diyelim ki bu tatil süresi daha da uzadı online desteklerimizden canlı ve öğrenci öğretmen etkileşimli sanal sınıflara kadar uzanan tüm teknik şartlarımız ve eğitimsel tedbirlerimiz hazırdır. Yine Sayın Bakanımızın da bu sabah özellikle değindiği başka bir konu da eğitim başlar başlamaz destekleme kursları ile müfredat biran önce yoğun şekilde tamamlanacaktır. Bu da böyle bir dönemde kurs hizmetini bizim gibi kurumsal ve profesyonel bir kurumla birlikte takip ettiğiniz sürece ne kadar büyük fark yaratabileceğinizin en büyük göstergesidir.  Her halükarda bakanlığımızın eğitim faaliyetleri durmuş olsa da yeniden başlayacaktır. Bu kaybedilen süre en kötü senaryo ile 3 ayı bile bulsa bu YKS müfredatı açısında toplam konu dağılımının 1/16 sına (yani toplam konularınızın %90 ını bitirmiş durumdayız) , LGS müfredatı açısından toplam konu dağılımının 1/5  ine denk gelmektedir (yani konularınızın %80 inini bitirmiş durumdayız) . Sayın Cumhurbaşkanımızın dünya geneline bakarak yaptığı yorumu dikkate alırsak, “bu olumsuz durum belki de ülkemiz dinamiklerinin tecrübeleri sayesinde Türkiye’yi bambaşka noktalara taşıyacaktır.”  demişti. Biz de öğrencilerimiz ve sizlerle birlikte bu açıdan yaklaşmayı başarabilirsek, hazırlanmakta olduğunuz yarışma sınavının temeli motivasyona dayandığını anımsayıp, böyle üzücü bir dönemde, olağan üstü gayretleri ile motivasyonunu koruyabilen, her şeye “rağmen” özveri ile çalışmaya devam edebilen öğrencilerimiz muhakkak ki umduğundan çok daha büyük başarılara erişebileceğini farketmiş oluruz. İşte bu yüzden bizler de birbirinden kıymetli çalışanlarımız ile her şeye rağmen öğrencilerimizin motivasyonlarını diri tutabilmek için online mentör görüşmelerine ve online çeşitli hizmetlere devam etmekteyiz.  Asla aklınızdan çıkarmayınız, ne olursa olsun hem millet olarak bu sıkıntılı süreci sağlıkla atlatmayı hem de siz sevgili  evlatlarımızla beraber bu  sınav sürecinden büyük kazanımlarla çıkmayı mutlaka ama mutlaka başaracağız.

İki hafta ve/veya daha çok sürebilecek bu süreç emin olunuz ki toplumun her kesimine belirli miktarlarda zarar vermektedir. Bizim açımızdan ele alacak olursak önceki duyurumuzda da belirttiğimiz gibi sizlerle tüm anlaşmalarımız toplam ders sayısına ve hafta esasına dayanmaktadır. Sınav hazırlık ve okul takviye sürecinde anlaştığımız miktarda kurs mutlaka fazlası ile tamamlanmış olacaktır. Hatta sınavların ertelenmesi söz konusu olursa planladığımızdan daha fazla bir kursu sizlerden ek ücret talep etmeden tamamlıyor olacağız.  Bu noktada da sizlerden beklentimiz, mümkün ölçüde ödemelerinizi aksatmamanız, her şart altında özveri ile evlatlarımıza destek olmaya çabalayan kurumumuz ve çalışanlarımız açısında bu elzem bir durumdur.  Evden çıkmayı tercih etmeyen velilerimiz, ödemelerini aşağıdaki hesap numaralarımıza yönlendirebilirse seviniriz.

Bununla beraber Karşıyaka Doğru Cevap Eğitim Kurumları & Karşıyaka Murat Eğitim Kurumları &  Karacan Eğitim Kurumları çözüm ortaklığı ile hizmetinize sunulan ders videolarına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız. Bu videolar süreç içerisinde arttırılacak ve canlı yayınlarla da hem branşlar hem de rehberlik konusunda desteklerimiz artarak devam edecektir. Bu yüzden aşağıda belirttiğimiz sosyal medya hesaplarımızı mutlaka takip ediniz.

Video Dersler İçin Tıklayınız

Hesap Numarası Bilgileri:

Alıcı Adı : Karşıyaka Murat Özel Eğitim Hiz Ltd Şti

Alıcı Hesap Numarası : TR56 0004 6001 1088 8000 119926

AÇIKLAMA KISMINA ÖĞRENCİMİZİN ADI SOY ADINI YAZINIZ.

İNSTAGRAM İÇİN TIKLAYINIZ!

YOUTUBE İÇİN TIKLAYINIZ!