14 Mar 2024

TEDBİR AMAÇLI ZORUNLU TATİL AÇIKLAMASI

SEVGİLİ ÖĞRENCİMİZ, DEĞERLİ VELİMİZ

Bildiğiniz üzere tüm dünyada sağlığı olumsuz etkileyen salgın ile ilgili tedbirler alınırken Cumhurbaşkanlığı Makamı ve Milli Eğitim Bakanlığı yaptıkları açıklamalarda bir dizi önlemler duyurdular. Biz de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurum olarak bu kurallara uyuyor ve destekliyoruz. Bu bağlamda 16.03.2020  tarihinden itibaren hem devletimizin aldığı karara uymak zorunda olduğumuz hem de toplum sağlığını korumaya katkı sağlama isteğimizden ötürü iki hafta süre ile eğitime ara verilmiştir. 16.03.2020 tarihi öncesindeki tüm planlamalarımız herhangi bir değişiklik olmaksızın devam etmektedir.

Sizlere daha önce de belirttiğimiz gibi binalarımız bu gün nano gümüş iyonu teknolojisi ile dezenfekte edilecektir. Bu konuda da gerekli paylaşımlar sizlere ulaştırılacaktır.  Hepimizin ortak amacı çocuklarımızı sağlıkla başarıya ulaştırmaktır. Bunun ilk hareket noktası da sağlıklarını garanti altına almamızdır.

Süreç içerisinde de kayıt sırasında da sizlere daha önce belirttiğimiz gibi kurumumuzun kurs planlaması hafta üzerine dayanmaktadır. Anlaşmalarımız ve sözleşmelerimiz vereceğimiz eğitimin toplam hafta sayısına dayanmaktadır.  Bu bağlamda yılların verdiği tecrübelerimizden ötürü gerek Sınav hazırlık gruplarımız gerekse de Okul takviye gruplarımızın programları her yıl sınavlardan 3 hafta önce tamamlanacak şekilde düzenlenmiştir. Program sonunda 3 haftalık süreler olası planlanmayan tatiller için tedbiren düşünülmüştür. Geçtiğimiz yıllarda da çeşitli doğal afetlerden ötürü (fırtına alarmı, yerel ve genel seçim  vs gibi durumlar) bazı haftalar dersleri iptal etmemiz ve ertelememiz gerektiğinde bu yedek haftaları kullanarak programlarımızı eksiksiz ve sorunsuz tamamlamış bulunmaktayız. Bu yıl yani 2019-2020 eğitim öğretim yılında da her yıl olduğu gibi çeşitli aksaklıklar için sene sonunda ayrılmış 3 hafta vaktimiz bulunmaktadır, bu sayede çocuklarımızın hazırlandığı sınavların tarihleri ertelenmese bile Doğru Cevap Eğitim Kurumlarının programları tam olarak yetişecektir. Yetişmesi konusunda hiçbir endişemiz olmamasına rağmen bu haftalarda öğrencilerimizin motivasyonunun dağılması riskine karşı ayrıca Nisan ve Mayıs ayında ekstradan çok yoğun ek çalışmalar da şuan planlanmış durumdadır, içleriniz ferah olsun. (kaldı ki sınavların tarihleri için de tatil süresi kadar erteleme beklenmektedir.)  Sizlerden beklentimiz, Sayın Bakanımızın belirttiği gibi öğrencilerimizin bu iki haftalık süreçte bedenen dinlenmeleri ve Mentorlerinin online görüntülü görüşmelerle yapacakları programları eksiksiz takip etmeleridir. Bu süreçte Möntör görüşmeleri online olarak ve daha sık düzenlenecek ve çok sıkı takip edileceklerdir, mentörlerimiz sıksık video görüşmelerle hem konu hem soru çözümü ödevleri verecek hem de deneme sınavları öğrencilere ulaştırılacak ve değerlendirilmeleri sağlanacaktır. Sizler de Kurumumuza veya mentörünüze dilediğiniz kanalla dilediğiniz zaman ulaşarak istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Kurumumuz sevgili öğrencilerimize ve siz değerli velilerimize destek olabilmek için 7 gün açık olacaktır, her zaman olduğu gibi her şart altında tüm gücümüzle ve imkanlarımızla yanınızdayız. Her ne olursa olsun süreç sonunda mutlaka beraberce başarıya ulaşacağız.

KARŞIYAKA DOĞRU CEVAP EĞİTİM KURUMLARI