Branş Dersleri:

Öğrencilerimizin seçmiş oldukları bölümler dahilinde; branş dersleri, deneyimli kadromuz tarafından kaydolduğu programa uygun olarak, sistemli, müfredata uygun ve anlaşılır şekilde verilir.

Ek Ders :

Çeşitli derslerde ve çeşitli konularda eğitim kadromuzun öngörüleri doğrultusunda ZORUNLU ek dersler yapılır. Bu sayede hiç bir konu anlaşılmadan geçilmez ve tam öğrenme sağlanır.

Tekrar Dersleri (Ekstra Kurs):

Her yıl okullar açıldıktan sonra belirli derslerden, haftanın çeşitli gün ve saatlerine Ekstra Kurs Grupları açılır. Bu gruplarda, Türkiye’de öğrencilerin en çok güçlük yaşadığı dersler (Matematik gibi) sürekli anlatılır. Numaralandırılan bu grupların haftalık konu sırası ayrıca ilan edilir. Dileyen öğrencilerimiz bu gruplarda, konu sırasını inceleyerek eksik olduğu konuları takip eder, dileyen öğrencilerimiz de bu grupların hepsini takip eder. Bu grupların programı 10 hafta sürer. 10 hafta sonra bu gruplar baştan başlar ve ikinci 10 haftalık periyotta öğrencilerimiz istediği dersleri tekrar tekrar takip etme fırsatı yakalar. Bu sayede her seviyedeki öğrencimizde tam öğrenme sağlanır.

Soru Çözüm Günleri

Her yıl okullar açıldıktan sonra her dersten, haftanın çeşitli gün ve saatlerine birebir soru çözüm saatleri açılır. Soru çözüm saatlerine katılarak, kendi sorularınızı ANA DERS öğretmenine sorabilir ve bu sayede soru çözme hızınızı arttırabilirsiniz.

Okul Derslerine Destek:

Bir yandan okula devam edip bir yandan dersane sistemine ayak uydurmaya çalışan sizler için, elimizden gelenin en iyisini yapamaya hazırız. Okul dersleriniz için eksik olduğunuzu düşündüğünüz konularda da Ekstra Kurs ve Birebir Soru Çözüm uygulamalarımızla sizin yanınızdayız.

SINAVLAR

Düzey Belirleme Sınavı:

Bu sınav ile benzer düzeydeki öğrencilerin bir arada olması ve grup çalışmalarından üst düzey verim alınmasını amaçladık.

Tarama Sınavları:

Tarama sınavının olduğu güne kadar işlenen konulardan hazırlanmış olan sınavlar ile elde edilen sonuçlar incelenerek; anlaşılmayan, beklenen netice alınamayan derslere karar verilir, o dersler ile ilgili etütler, soru çözümleri, ek sınavlar düzenlenerek tam öğrenme sağlanana kadar çalışırız.

Genel Sınavlar:

Tüm konuları kapsayan genel denemeler ile yıl içinde başarınızı ölçüp, gerçeğe en yakın sonuçlar ile seviyenizi belirleyip çalışmalarınıza birikte yön veriyoruz.

Gerçek Sınav Provaları:

Gerçek sınavla örtüşen, kendinizi sınavda hissedeceğiniz, düzenli olarak tekrarladığımız bir aktivite olan ‘Gerçek Sınav Provaları’ ile sınav zamanı geldiğinde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz çünkü birebir sınav ortamında, üniversite anfilerinde veya anlaşmalı okullarda en az 2 kez ‘Gerçek Sınav Provalarına’ girmiş olacaksınız.

Ek Denemeler:

Takvimimize sizler için ek deneme sınavları yerleştiriyoruz, hızını arttırın; stresten uzaklaşın, ve eksiklerinizi tamamlayın diye!

REHBERLİK

Doğru Cevap öğrencilerinin gelşimini önemsiyor ve bu yüzden başarı takiplerine ve ihtiyaçlarına özenle eğiliyor.

Kurum Rehber Öğretmenliği:

Rehberlik Birimi; öğretmen, öğrenci ve veli arasında sağlam bir köprüdür. Öğrencilerini tanımak amacıyla çalışmalarını sürdürürken, tercih edecekleri üniversitelerin, seçecekleri mesleklerin tanıtımını yapar, geziler ve seminerler düzenler.

Motivasyon Çalışmaları:

Öğrencilerin ve velilerin en çok yakındığı konuların başında gelen motivasyon eksikliği ve konsantrasyon sorunuyla ilgili olarak uzman kadromuz ile çeşitli çalışmalar yapıyor, içsel güdülenme bilinci yerleştirmek için çabalıyoruz.

Bireysel/ Grup Görüşmeleri:

Öğrencilerimizin başarılarının takibi için her bireyin birbirinden farklı olduğu bilinci ile görüşmeler düzenleyerek onları tanımaya çalışıyoruz.

Seminerler:

Sınav sistemi, çalışma programları, stres kontrolü gibi konularda düzenlediğimiz seminerler ile sınav kaygısını minimuma indirmeyi hedefledik.

Sosyal Etkinlikler:

Sınava hazırlığın ne kadar zorlu bir süreç olduğunun farkındayız. Bu sebeple stres seviyenizi aşağı çekmek için çeşitli etkinlikler düzenliyor, sınav kaygısından bir nebze olsun uzaklaşmanızı istiyoruz.

Etkin Tercih Danışmanlığı:

Sınava hazırlık sürecinin en başından en sonuna kadar sizler ile birlikte olacak ve sizi yalnız bırakmayacağız. Aldığınız sonuç doğrultusunda akılcı çözümler üretecek ve hayalinize giden yolda yan yana yürüyeceğiz.

Mentörlük Sistemi (Öğrenci Koçluğu) ve Yeteneğe Uygun Meslek Seçimi:

Her bireyin farklı özellikleri vardır ve kavrayış biçimleri farklıdır. Değişen sistem içerisinde bocalamayın! Öğrenci koçluğu sistemi ile size en uygun meslek hangisi birlikte belirleyeceğiz ve siz hayalinizdeki geleceğe emin adımlarla ilerleyeceksiniz. Mentörleriniz ders çalışma programlarınızı, deneme sınavı sonuçlarınızı, Ekstra Kurs, Birebir Soru Çözümü ve Ek Derslerinizi bizzat takip ederek sınav hazırlık sürecinizde sizi asla yalnız bırakmayacaktır.

Üniversite Tanıtım Günleri:

Hangi üniversite, hangi şehir, üniversitelerin sunduğu hizmetler neler? Sınava hazırlanırken, hedefinizin size uygun olup olmadığını belirlemek zor değil. Üniversite tanıtım günleri ile kafanızdaki sorulara cevap bulacaksınız!

SOSYAL KÜLTÜREL FALİYETLER

EĞLENMENİN ÖNEMİNİ UNUTMADIK!

Yaptığımız işte profesyoneliz ve bizi buraya getiren zorlu yolları unutmadık! Benzer yollardan yürüyen sizler de bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamayın diye yepyeni bir ortam hazırladık ve işimizi ciddiye aldık.

Sonuca her geçen gün biraz daha yaklaşırken, sistemli bir çalışma ile büyük enerji harcayan, kişisel hayatlarından büyük fedakarlıklarda bulunan siz öğrencilerimizin disiplinli çalışmalarına karşılık, biraz olsun nefes alabilmeniz ve kafanızı dağıtmanız için sosyal aktiviteler (Sinema, kamplar, piknikler, spor müsabakaları vb.) düzenleyerek hep beraber eğleneceğiz.