24 Mar 2024

Online Hizmetlerimiz

Degerli Velimiz, Sevgili Öğrencimiz

 

Online mentör görüşmelerimiz tüm hızı ile devam etmekte iken bu süreç için elektronik ortama eklediğimiz yenilikleri de takip etmeniz önem oluşturmaktadır. Dersonet siteminden en etkin faydalanabilmeniz için

GooglePlay ve APPSTORE dan

Dersonet Öğrenci veya Dersonet Veli

uygulamalarını indirip kullanmaya başlayınız. Bu uygulama ile öğrencilerimizin ödevlendirmeleri ve ödev takipleri öğretmenleri tarafından bizzat yapılacak ve bu online işlemlerin tümü veli tarafından da takip edilebiliyor olacaktır.   Bununla beraber,i letişim kanallarınımızın tümüne en büyük hızla erişebilmeniz için lütfen başta instagram hesabımız olmak üzere ( instagram.com/karsiyakadogrukurs ) tüm kurumsal sosyal medya kanallarımızı mutlaka takip ediniz. Daha önce de ısrarla belirttiğimiz gibi çeşitli canlı yayın bilgilendirmelerimiz ve önemli duyurularımız bu kanallar ile de yapılmaktadır, kaçırmanızı istemeyiz.

Yine elektronik ortamda size sunacağımız ek destek şu şekilde olacaktır. Whatsapp  Soru Çözüm gruplarımız oluşturulacak ve bu guruplara eklenmeniz sağlanacak. Bu gruplarda sadece soru görseli paylaşılması gibi kurallarımız olacak. Bu ve benzeri kurallarımız grup bilgisi ile beraber sizlere aktarılacak. Her öğrencinin etkin ve sağlıklı şekilde faydalanabilmesi için Grup kurallarına çok sıkı uymanız gerekmektedir, uymayan kişiler gruplardan kalıcı olarak çıkarılacaktır.

Online ders videoları yüklendikçe sizlere yeni linkler ve bilgilendirmeler elbet de paylaşılacaktır lakin eğitim öğretim döneminin başından bu yana sizlere hep belirttiğimiz gibi önemli olan mentörünüz ve öğretmenlerinizin çizdiği çizgiler yaptığı plan ve programlar dahilinde çalışmalarını sürdürüyor olmanızdır aslolan. Ders anlatımı olarak, eğitim öğretim faliyetleri başladığında yüzyüze tüm konularınız tamamlanacak ve hiçbir eksiğiniz kalmayacaktır. Süreç devam ederken ise mentör ve öğretmenlerinizin paylaştığı ödevleri veya bu ödevleri için gereken konu anlatımını hangi kanaldan hangi videodan izlediğiniz çok büyük önem taşımamaktadır. Bu alanda her ders ve konuda sanal ortamda binlerce video zaten bulunmaktadır. Bunlardan ziyade sizlere ücretsiz olarak verdiğimiz konu anlatım kitaplarına, öğretmenleriniz notlarına güven duymanız ve uymanız daha verimli olacaktır. Unutmayınız ki her zaman olduğu gibi bu süreçte de Karşıyaka Doğru Cevap Eğitim Kurumları olarak sizin faydanıza olabilecek her türlü özveriyi gözümüzü kırpmadan yaparken, sizlere faydalı olabileceği inancını taşımadığımız hiçbir faaliyeti de sadece göz doldurma maksadı ile yapmamaya devam edeceğiz. Zira her birinizi öz evlatlarımızdan ayırmadığımızı çok iyi bilmektesiniz. Gereken her şeyi gerektiği an ve gereken şekilde yapmaya devam edeceğiz. Unutmayınız ki tüm olumsuzluklara rağmen bu süreci de mutlaka ama mutlaka başarı ile atlatıyor olacağız.