14 Nis 2024

Doğal Afet Duyurumuz

Değerli Velimiz, Sevgili Öğrencimiz

İzmir ve çevresinde gerçekleşen büyük afet için derin üzüntü yaşamaktayız. Öncelikle tüm İzmirlilere ve siz değerli ailemize geçmiş olsun dileklerimizi sunmak isteriz. Bu elim günde avunabildiğimiz tek şey ailemizden kimsenin her hangi bir mağduriyetini işitmemiş olmamız ve binalarımızda en ufak bir hasar bile oluşmamış olmasıdır. Halihazırda binamız, resmi kurumlar ve bizim bizzat denetim ve gözetimimizde özenle inşa edilmiş ve henüz üç yıllık yeni ve sağlam bir binadır. Bunun yanı sıra bizler 20 yılı aşkın tecrübemiz ile tüm yıllık planlarımızı olası her türlü aksiliği gözeterek yapmaktayız, örneğin Karşıyaka Doğru Cevap olarak bu yılki yıllık akademik takvimimize göre (hızlandırma dönemlerimiz hariç olmak üzere)  programlarımız ve tüm konularımız;

 

9 -10 11 ve 12. sınıflarımız  23.05.2021

Mezun gruplarımız 14.05.2021

Diğer gruplarımız ise 25.04.2021 

tarihinde tamamlanmaktadır. Ağustos ve Mayıs aylarındaki hızlandırma dönemlerimiz ile birlikte bu programa pek çok haftayı da ekleme imkanı yakalamaktayız. Yukarıda bahsettiğimiz tarihlere göre tamamlanan programlarımızda kalan fazlalık sürelerimiz konu tekrarları veya deneme sınavları ile doldurulup fazladan ücretsiz olarak değerlendirilmektedir her eğitim yılında.  Dolayısı ile her türlü duruma göre uyum sağlayabilen bir program yapımız olduğundan emin olunuz. Konularınızın aksaması veyahut eksik kalması ve benzeri gibi bir durum asla söz konusu bile değildir.

Yaşanan afet sonrasında Sayın Milli Eğitim Bakanımızın talimatları ile İzmir’de Eğitim Öğretime bir hafta süre ile ara verilmiştir. Derslerimiz 7 Kasım 2020 tarihinde  kaldığı yerden devam edecektir.  

Bununla beraber ve bunlardan çok daha önemli olmak üzere evlatlarımızın eğitim ve hayat motivasyonlarının zaten zorlandığı böyle bir süreçte duygusal dengelerinin sağlanmasına çok daha büyük destek verebilmenin yollarını aramak en büyük gayemizdir. Evlatlarımız, sizin bizim ve vatanımızın en büyük değerleridir, geleceğimizdir. Bu süreçte onlara daha büyük fayda sağlamak adına mentor görüşmeleri sıklaştırılacak, binamız ve çalışanlarımız bu anlamda 02.11.2020 tarihinden itibaren aralıksız hizmet vermeye devam edecektir.