23 May 2024

Online Eğitim ve Ücretler

Değerli Velimiz,

Ülkemizde ve Tüm dünyada süregelen sağlık şartları sonucunda sadece eğitim değil pek çok hizmet zaman zaman devletimizin aldığı kararlarla uzaktan yapılmak zorunda kalınmıştır. Bu şartlar dikkate alınarak Türkiye’de sadece Karşıyaka Doğru Cevap Eğitim Kurumları olarak 2020-2021 eğitim döneminde sizleri daha da koruyabilmek için bir taahhütname ile güvence altına almış bulunmaktayız. Kayıt sırasında her velimize bu taahhütnamemiz mühürlü ve ıslak imzalı olarak ekindeki özet açıklamalar ile verilmiştir. Herhangi bir karışıklık oluşmaması açısından bu özet açıklamamızdaki hususları bir kez daha anlatma ve açıklama gereği duyduk. Lütfen dikkatlice inceleyiniz.

 

2020-2021 Öğretim döneminde uzaktan eğitimle tamamlanmak zorunda kalınan haftalara karşılık gelen ÖĞRETİM Ücretlerinin %50 si yıl sonunda (öğretim yılı sonunda)  iade edilecektir. Daha önce de izah ettiğimiz gibi, ücretlerinizin tamamı eğitim ücretlerinden oluşmamaktadır. Yayın ve kırtasiye giderleriniz de kayıt ücretinin içindedir. Ayrıca Sınıf düzeyine göre öğretim süresi ve haftalık ders saatleri farklılıklar göstermektedir.  Örnek vermek gerekirse 12 Sınıflarımız 45 hafta Eğitim alırken Mezun Sınıflarımız 35 hafta eğitim almaktadır. Dolayısı ile her hafta için öğretim ücreti dediğimiz ücretin karşılığı her sınıf düzeyi için bambaşka sonuçlanmaktadır.  Bununla beraber her sınıf düzeyinin programı farklı olduğundan şuan online yapılan derslerin yüz yüze tekrar anlatılıp telafinin tamamlanması durumu da her sınıf düzeyi için farklı gerçekleşmektedir. Kurslar yüz yüze eğitim yapabilmekte iken okulların online devam ettiği süreçler de dikkate alındığında farklı sınıf düzeyleri için farklı yüz yüze telafi imkanlarımızın olacağı yani yine örnek vermek gerekirse özellikle okuyan öğrencilerimiz için ortalama 8-10 haftalık sürelerin bile kolaylıkla yüz yüze ve tam anlamı ile telafi edilebileceği aşikardır. Hem sizler hem bizler açısından aslolan ücret hesabı ve indirimli veya indirimsiz ödeme değil de çocuklarımızın bu eğitim dönemindeki derslerini tam ve eksiksiz alması olduğundan; biz sene sonuna kadar her fırsatta yüz yüze telafileri sağlayacağız ve sizlere de bu konuda sürekli bilgi aktarıyor olacağız.

Tüm bu açıkladığımız hususlar dikkatle incelendiğinde, sizler de takdir edersiniz ki bu hasapların tümü ancak öğretim yılı bittiğinde yapılabilecektir. Toplam hafta sayısı, ne kadarı telafi edildi ne kadarı online ile sınırlı kaldı, hiç bilemezken bir hesap yapmak imkansızdır. Bu açıdan bu zorlu süreçlerde evlatlarımız için canla başla mücadele verirken, tüm enerjimizi onların verimli hizmet almasına harcarken hem anlayışınız hem de sabrınız bizler için çok önemlidir. Uzun yıllardır olduğu gibi bu yıl da tüm sözlerimizi çok çok fazlası ile gerçekleştirip evlatlarımızın başarısına imkan tanıyacağımızdan emin olabilirsiniz.

Unutmayınız, Doğru Cevap İyi Gelecek…