17 Haz 2024

2019 – 2020 ÖĞRETİM YILI

Sevgili Öğrencimiz, Değerli Velimiz

Karşıyaka Doğru Cevap Eğitim Kurumlarına hoş geldiniz.

 

Kurumumuzdan en yüksek verimi, en rahat şartlarda alabilmeniz için kayıt sırasında sizlere anlattığımız genel işleyişimizi bir kez de bu metin ile hatırlatmak istedik.

 

            Kurumumuzdaki mentorlük sistemi, hızlandırma programının sonuna kadar başlamış olacaktır. Mentorunuz size ve ailenize ulaşarak tanışacak ve birlikte çalışmaya başlayacaksınız. EkstraKurs çalışmaları ekim ayı başında başlayacak ama bu sırada okulunuzun başladığı hafta birebir soru çözüm uygulamalarımız başlamış ve size duyurulmuş olacak. Birebir soru çözümlerinde kendi yapamadığınız sorularınızı getirip, öğretmenlerinize birebir sorma şansınız olacak. Hem EkstraKurs programı hem de Birebir soru çözümü programı ,yoğunluğa göre her hafta güncellenerek aynı internet sitesinde (http://www.izmirdogrucevap.com/ekstrakurs) tekrar yayınlanacak. Yoğunluğa göre tekrar düzenlenmesine rağmen faydalanamadığınızı düşündüğünüz noktalar olduğunda mutlaka Mentorünüzle veya Rehberlik Servisimizle iletişime geçiniz.

 

Yıl boyunca girdiğiniz deneme sınavı sonuçları ve devamsızlık bilgilerine http://www.dersonet.com/ adresinden Öğrenci-Veli girişi sekmesini tıklayarak ve öğrenci ve veli için ayrı ayrı vereceğimiz şifrenizle giriş yaparak  dilediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Deneme Sınavı (15 TYT – 15 AYT, arasınıflar içinse 10 deneme) tarihlerimiz rehberlik birimi tarafından size sms ile duyurulacaktır. İletişimlerimizin sağlıklı olması açısından kurumdaki kayıtlı cep telefonunuzun güncel olduğundan emin olunuz. Ayrıca  instagram.com/karsiyakadogrukurs adresimizden sosyal medyamızı da takip ederek genel duyurularımıza daha hızlı erişmiş olursunuz.

Yıl boyunca kullanacağınız kitap ve testleriniz, sizlere ücretsiz olarak dağıtılacak. Bu kitaplar her yıl yeniden basıldığı için ve ayrıca sırayla basıldığı için sizlere de basılıp geldikçe süreç içerisinde dağıtılmış olacaktır.

Kurumumuzda bina önlerinde vakit geçirmenize  izin verilmemektedir. Her iki binanın çatısında bulunan kantinlerimizi kullanabilir veya kütüphanelerden yararlanabilirsiniz. Kantinlerde geçirdiğiniz zamanların uzaması halinde rehberlik birimi tarafından uyarılır ve kütüphaneye gönderilirsiniz. Bu durumun tekrar etmesi halinde velileriniz ile iletişime geçilir.

 

Derslere geç kalmanız durumunda; ilk ders ise ilk 5 dakika direk derse katılabilirsiniz. 5-10. Dakikalar arası ancak öğrenci işlerinden geç kağıdı alarak katılmanız gerekir. Eğer ara derse 1 dakika bile geç kaldıysanız izin kağıdı olmadan derse alınmazsınız. Ders sırasında sınıfı terk etmemelisiniz, önemli bir mazeretiniz varsa bile geç kağıdı almadan tekrar derse dönemezsiniz.

 

Kurumumuzda ders sırasında cep telefonu kullanılması kesinlikle yasaktır. Derste ne sebeple olursa olsun cep telefonu kullanan öğrencinin telefonu, ders  öğretmeni tarafından rehberlik servisine teslim edilir. Öğrenci telefonunu gün sonunda alabilir. İkinci kez aynı durum yaşanırsa, telefon rehberlik tarafından ertesi gün aileye teslim edilir. 3. Kez aynı durum gerçekleştiğinde ise telefon öğrencinin ailesine, bir daha asla kuruma getirmemesi şartı ile teslim edilir. İletişimlerinizi teneffüslerde gerçekleştiriniz, acil bir durum olursa da aileleriniz kuruma ulaştığından bizler zaten sizlere anında ulaşabiliriz. Dolayısı ile derste cep telefonu ile ilgilenmeniz hatta aklınızın telefonda olması bile öğrenme sürecinize ciddi zarar verecektir. Bu yüzden eğitim sürecinizin sağlıklı devam edebilmesi için bu konuda çok katıyız. Anlayış ve uyum göstermenizi bekliyoruz.

 

Yukarıda açıklayarak hatırlattığımız veya bizim açıklamayı unuttuğumuz herhangi bir konu ile ilgili olarak bir tereddüt yaşarsanız Mentorünüze, Öğrenci işlerine, Rehberlik Birimimize veya hiçbir kanalla çözmediyseniz direk şahsıma ulaşarak mutlaka çözüme kavuşturun. Unutmayınız ki, şahsım ve tüm Karşıyaka Doğru Cevap ailesi sizlere kaliteli hizmet oluşturabilmek için buradayız. İnanıyoruz ki her yıl gelenek haline getirdiğimiz büyük başarıyı bu yıl da sizlerle beraber daha iyi bir noktaya taşıyarak gerçekleştireceğiz. Biz sizlere güveniyoruz, başarınız için elimizden gelen tüm çabayı da göstereceğimiz sözümüzün her daim arkasındayız, sizler de önce kendinize sonra bizlere güvenerek hayal ettiğiniz noktalara mutlaka ulaşabildiğinizi fark edeceksiniz.   #iyigelecekseninolacak

 

Hepinize sağlıklı, huzurlu, başarılı ve mutlu bir yıl dilerim.

                                                                                                       Tolga ÜNLER

                                                                                                                 Kurum Müdürü

                                                                                                         Karşıyaka Doğru Cevap