15 Tem 2024

Deneme Sınavlarınız

DENEME SINAVI  UYGULAMA ve DEĞERLENDİRME ŞEKLİMİZ;

Sevgili öğrencimiz,

Diğer her uygulamamız gibi Deneme Sınavlarını uygulama şeklimiz ve takvimiz de sizlerin en yüksek faydası gözetilerek bize özel oluşturulmuştur. Bu yüzden lütfen aşağıdaki bilgilendirmeleri özenle okuyunuz.

Deneme sınavlarının yapılacağı tarihler sizlere sınav tarihinden en az 3 gün önce mesaj yoluyla iletilecektir.
Sınavlarımız genel merkeze bağlı olarak yapılmaktadır. Genel merkezden gelen her sınav önce bizim zümrelerimiz tarafından incelenmekte ve sizlere uygun olan sınavlar özenle seçilmektedir. Gelen sınav, zümrelerimiz tarafından onaylanmazsa, başka bir sınav temin edilip uygulanma yoluna gidilmektedir. İşte bu sebepten sizlere uyamama riskimiz olan bir sınav takvimi ilan etmeyi tercih etmiyoruz.

Ayrıca yıl içerisinde sizlere zümrelerimiz tarafından incelenen farklı yayınların da sınavları uygulanacak ve kayıt sırasında söz verdiğimiz sınav sayısından daha fazlası yapılacaktır. Ancak bu sınavların uygulanma sıklığı, yine sınav hazırlık sürecinizin sağlıkla ilerleyebileceği şekilde olacaktır. Bunun bir sonucu olarak ilk aylarda uzun aralıklarla yapılan sınavlarınız, konular ilerledikçe sıklaşacaktır.

YKS denemeleriniz TYT-AYT şeklinde iki oturumdan oluşmaktadır. Deneme sınavınızın yalnızca TYT mi yoksa hem TYT hem AYT mi olduğu bilgisi sizlere gönderilen sınav mesajında yer alacaktır.

Yapacağımız “SINIF DEĞİŞTİRME” sınavlarına sizlere belirtilen tarihlerde girmeniz zorunludur.
“SINIF DEĞİŞTİRME” yapılmayacak sınavlarda ise; belirtilen tarihte sınava girmeye özen gösteriniz ancak o tarihte sınava giremediyseniz sınav tarihini takiben 2 gün içerisinde rehberlik birimi ile iletişime geçerek sınav olabilirsiniz ya da optik ve kitapçığınızı alıp kendiniz çözüp optik formu rehberlik birimine 2 gün içinde teslim edebilirsiniz. sınavınız yine de değerlendirilecektir.

Yapılan deneme sınavı sorularının çözümleri sınav bitiminde ana bina kantinine asılacaktır.
Sınav sonuçları ise en geç bir hafta içinde ilan edilecektir.  Sizlere ayrıca sınav sonuç bilgilendirmesi ve karne verilmeyecektir. Her biriniz şifrelerinizle DersoNet e girdiğinizde sınav sonucunuzu ve sınıfını görebiliyor olacaksınız. Ayrıca basılmış halde sınav sonuç karnesini isteyen öğrencilerimiz rehberlik veya öğrenci işlerine ulaşarak sınav sonuç karnesini kağıda basılmış halde alabilirler.

Tekrar altını çizmekte yarar görüyoruz, unutmayınız ki kurumumuzda yapılan her uygulama siz Karşıyaka Doğru Cevap öğrencilerine özel oluşturulmuş uygulamalardır. Dolayısı ile alışıla gelinmiş süreçlerin dışında süreçlerimizle karşılaşmaktasınız.  Bu noktada sizlere sık sık yaptığımız bilgilendirmeleri dikkate alarak detaylı incelemelisiniz. Aksi halde kurumumuzda aldığınız verim, sıradan kurumlardan aldığınız verim seviyesine düşecektir. Her konudaki tüm açıklamalarımıza rağmen aklınıza takılan her soru için Mentörünüz veya Rehberlik birimi veya Öğrenci işlerine mutlaka ulaşınız.

Doğru Cevap, İyi Gelecek…