17 Haz 2024

İyi Gelecek

Değerli Velimiz,

Öğretim yılımızın sonuna yaklaşırken yıl boyunca yaptığımız bazı faaliyetlerimizi de sizlerle tekrar paylaşmak istedik. Karşıyaka Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu olarak çocuklarımızın okula ve sınavlara eksiksiz hazırlanabilmeleri için elimizden gelen tüm çabayı sarf ettik ve halen de bu yönde gayret etmekteyiz. Peki bu çabalar derken biz tam olarak neler yaptık?

Okula Takviye Kurslarındaki (9-10-11. Sınıflar)  Uygulamalarımız;

 • Ağustos ayında hızlandırma ile başladığımız eğitimlerimiz sayesinde çocuklarımız okullar açıldığında diğer arkadaşlarından bir ünite önden başlamış oldular eğitim dönemine.
 • Öğretim yılı boyunca tüm öğrencilerimizin okul eğitimlerine yüzde yüz uyumlu bir program gerçekleştiremedik zira, bazı okullarımız konularda çok geride kaldığından biz normal müfredata devam ederken bu bazı okullarımızla aramızda 2 üniteye yakın fark açıldığı dönemler oldu. Fakat bu dönemlerde de Ekstra Kurs, Birebir Soru Çözümü ve Sınıf Ek Dersi uygulamalarımız ile her öğrencimize okuluna uyumlu konu hizmetini ayrıca sunduk.
 • Yaz aylarında Milli Eğitim Bakanlığı müfredat değişikliğine gittiği için eğitim dönemimiz başladığında bir çok eğitim kurumu gibi güncelliğini yitiren yayınlar eşliğinde eğitime başlamak yerine tüm kitapların baskısını yenileme kararı aldık. Dolayısı ile bazı kitaplarımızı söz verdiğimiz tarihlerde dağıtamadık fakat bu süreçte her ders öğretmenimiz ayrıca testler hazırlayarak derslerin aksamasına engel oldu ayrıca bizden kaynaklanmayan bu aksaklığı telafi edebilmek adına söz vermediğimiz bazı ek yayınları ücretsiz olarak öğrencilerimize dağıttık (Ödev Kitapları ve Doping Soru Bankası)
 • Öğretim yılı içerisinde hafta içi akşam derslerinin planlanan verimde ilerlemediğini, öğrencilerin genellikle yorgun veya aile baskısı ile derse devam ettiklerini ayrıca pazar günü onlara özel hazırlanan hiçbir ek faaliyete katılım göstermediklerini fark ederek öğrencilerimizle tektek görüşerek ve çok büyük bir çoğunluğun fikrini alarak bu dersleri akşam programından kaldırıp her türlü özveride bulunarak daha faydalı bir hale getirdik.
 • 11. Sınıflarımız için 2. dönem ek TYT derslerine başladık ve bu ek dersler için de ek soru bankaları dağıttık.
 • 2. dönem TYT dersleri ile birlikte TYT denemelerini de öğrencilerimize uygulamaya başladık.
 • Öğrencilerimizden gelen talepler ölçüsünde okul sınavlarına destek olabilecek bir çok ek ders uygulaması gerçekleştirdik.
 • Öğrencilerimizden talep beklemeksizin sınav haftalarında tüm ek ders ve uygulamaları durdurarak okul sınavlarına hazırlık haftaları düzenledik ve bunların bir kısmını siz değerli velilerimize de ayrıca bildirdik.
 • Sadece bize özel bir ayrıcalık olan Mentorlük faaliyetlerimiz ile hem öğrencilerimizi birebir takip edip hem de siz değerli velilerimize etkin bilgi paylaşımı sağladık.
 • Yine sadece bize özel olan Ekstra Kurs hizmetimiz ile yıl boyunca her öğrencimize dilediği her ders ve konudan dilediği kadar ek ders alma imkanı sunduk. Elbette ki zaman zaman bu programımızda yoğunluklar yaşandı fakat yoğunluktan etkilenmeden bu programdan rahatlıkla nasıl yararlanabileceklerini öğrencilerimize bir çok sefer açıkladık. aşağıdaki linke tıklayarak siz de bu açıklamalar hakkında tekrar bilgi sahibi olabilirsiniz.

EKSTRA KURS PROGRAMI

 

Üniversite Hazırlık Kurslarındaki Uygulamalarımız;

 • Her ne kadar Öğretim yılı başında planladığımız şekilde öğretim faaliyetlerine başlamış olsak da süreç devam ederken YÖK ve diğer resmi mercilerin aldığı kararlar neticesinde sınav sisteminde çok köklü değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerin açıklandığı hafta hemen bir bilgilendirme semineri ile yeni yol haritamızı ve programlarımızdaki güncellemeyi öğrencilerimize duyurduk ve ivedilikle uygulamaya geçirmekle beraber tecrübelerimiz ışığında yeni bir değişikliğin daha yapılacağı ön fikrimizi de paylaştık. Bu seminer sonrasında tahmin ettiğimiz yeni değişiklik de YÖK tarafından duyurularak uygulamaya kondu ve Karşıyaka Doğru Cevap Olarak bu sırada yeniden değişen sisteme göre tekrar ders programı düzenlemeleri yaptık.  Bu sırada eklediğimiz fazlalık derslerin hiçbirini konular tamamlanmadan tekrar kaldırmadık dolayısı ile TM öğrencilerimizin tümüne %10 ile %20 arasında değişen oranlarda fazladan ders vermiş olduk.
 • Bu sistem değişikliklerinin ardından bazı derslerin öneminin altını çizmek adına Doğru Cevap Yayınlarımızın dışında yine bizim kuruluşlarımızdan biri olan MUBA yayınlarından Ek Matematik Soru Bankası ve Ek Tarih Soru Bankası kitaplarını hemen temin ederek öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıttık.
 • Sistem değişikliği sonucunda Dil ve Anlatım dersi Paragraf sorularının öneminin arttığını düşünerek bu alanda ek özel deneme sınavları ek ders programları düzenledik ve yine söz vermediğimiz bir yayın olan Paragraf Soru bankasını basarak öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıttık.
 • Sistem değişikliğinin sonucu olarak öğrencilerimizin daha fazla soru çözmeye ihtiyacı olacağını düşünerek söz vermediğimiz beş kitaplık seri olan Ödev Kitaplarını dağıtmaya başladık.
 • Sistem değişikliğinin sonucu olarak Ekstra Kurs ve Birebir Soru Çözümü programımızı zenginleştirdik ve 3 ayrı periyod halinde sene boyunca uyguladık. Bu sırada yaklaşık olarak 9000 (DOKUZBİN) saat ekders, EkstraKurs ve BireBir Soru çözümü uyguladık ve uygulamaya devam etmekteyiz. Bu uygulamalarda bazı derslerden temeli zayıf olan öğrencilerimize ayrıca kurlar düzenleyerek her düzeydeki öğrencimizi başarıya ulaştırabilmek için elimizden gelen çabayı göstermiş bulunmaktayız.
 • Bu 9000 saatlik Ekstra Kurs hizmetimiz ile yıl boyunca her öğrencimize dilediği her ders ve konudan dilediği kadar ek ders alma imkanı sunduk. Elbette ki zaman zaman bu programımızda yoğunluklar yaşandı fakat yoğunluktan etkilenmeden bu programdan rahatlıkla nasıl yararlanabileceklerini öğrencilerimize bir çok sefer açıkladık. aşağıdaki linke tıklayarak siz de bu açıklamalar hakkında tekrar bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • http://www.izmirdogrucevap.com/ekstrakurs/
 • Değişen sınav sisteminde öğrencilerimizin her türlü yayından faydalanabilmesi adına sene başında söz verdiğimiz 30 adet deneme sınavı (15 TYT + 15 AYT)  yanısıra başka yayın kuruluşlarına ait deneme sınavları da ekleyerek soru çeşitliğini sağlamış bulunmaktayız. Bu sınavların bir kısmı şuan uygulanmış olmakla beraber Haziran ayında yapacağımız Deneme Kampı Tamamlandıktan sonra toplamda 36 adet deneme sınavı uygulamış olacağız.
 • Sene içerisinde öğrencilerimizin, başka kurumlara kayıtlı diğer tüm öğrenciler gibi TÖDER sınavına katılım ücreti ödeyerek kayıt olduklarını gözlemlediğimizde bu sınavın tüm ücretini karşılayarak TÖDER deneme sınavına tüm öğrencilerimizin kurumumuzda ücretsiz olarak katılımlarını sağladık.
 • Ekim ayında 10BİN , Nisan ayında 27BİN öğrenciye İzmir Genelinde Ücretsiz Deneme Sınavı düzenleyerek tüm öğrencilerimizin bu kitledeki başarısını görmesine imkan sağladık.
 • Sınav tarihlerinin iki kez değişmesi neticesinde tüm programlarımızı anında güncelleyerek öğrencilerimizi en kaliteli hizmeti en profesyonel kadro ile sunma gayretimizi Öğretim Yılı boyunca dinç tuttuk. Bunun son neticesi olarak Haziran ayı son haftasına programımızda olmayan Birebir Soru Çözümü programı ekledik.

 

Yıl boyunca verdiğimiz emekleri ve çabayı yukarıdaki gibi özetlemeye çalıştık. Tüm işimiz insanla olduğuna göre zaman zaman planlamadığımız arzu etmediğimiz kusurlarımız ve eksiklerimiz de belki olmuştur. Eğer olduysa bunları telafi edebilmek adına sergilediğimiz sayamayacağımız kadar çok özverimize de mutlaka şahit olmuşsunuzdur diye umuyoruz. Biz Karşıyaka Doğru Cevap ailesi olarak sözlerimizden fazlasını yapabilmek için elimizden gelen her şeyi gecemizi gündüzümüze, emeğimizi sözlerimize katarak yapmış olmanın vicdan rahatlığı ile Öğretim Yılımızın sonuna yaklaşırken bunların bir özetini siz değerli velilerimize de paylaşmayı uygun gördük, unutmayınız ki;

“Sınav sistemleri aynı yıl onlarca kez değişse de sınav tarihleri onlarca kez ertelense de her türlü imkanımızı seferber ederek çocuklarımızın başarısını temin etmek için 30 yılı aşkın süredir elimizden gelen her gayreti gösterdiğimiz gibi bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. ”

 

Karşıyaka Doğru Cevap

Özel Öğretim Kursları Yönetim Kurulu