14 Nis 2024

MEZUN TATİL PROGRAMI

SEVGİLİ ÖĞRENCİMİZ, DEĞERLİ VELİMİZ

Her yeni öğretim yılında olduğu gibi yarıyıl tatili boyunca okula devam eden öğrencilerin hızlandırma programı devam ederken mezun öğrencilerimizin derslerine ara verilecektir. Bu sırada okuyan öğrencilerin hafta sayıları mezunlara kıyasla daha az olduğundan ve haftalık ders sayıları da hemen hemen yarı yarıya olduğundan bu farklara rağmen yıllık toplam ders sayıları mezun öğrencilerden daha az olmaktadır. 21 Ocak haftası ve 28 Ocak haftası mezun grubu dersleri tatil olacaktır. Bu sırada binalarımız ve kütüphanelerimiz siz değerli öğrencilerimizin kullanımına halen açık olacaktır.  Bu tatil yıllık akademik takvimimizde planlanan bir tatildir dolayısı ile derslerinizde herhangi bir azalmaya sebebiyet vermemektedir.

Benzer şekilde, ders günlerinde uygulayacağımız sınavlar da yıllık çalışma takvimimizde yer alan sınavlardır. 30 hafta ve haftalık 20 saat ders üzerinden kayıtta her birinize bilgi verildi. Buna rağmen çalışma programınız 33 hafta ve (MF için haftalık 21 , diğer bölümler için haftalık 24 saat ders) ile uygulanmaktadır. Yani öğretim yılı boyunca (1 Ekim 2018 – 30 Mayıs 2019) yarıyıl tatili dışında 3 haftanız daha sınav veya öngörülmeyen başka bir  uygulama sebebi ile ertelenmek durumunda kalındığında bile, yıllık sizlere söz verdiğimiz ve planladığımız ders sayısında daha fazla miktarda ders görmüş olacaksınız.

       Deneme Sınavlarınız;

Kayıt sırasında sizlere söz verdiğimiz gibi 15 TYT & 15 AYT olmak üzre toplam 30 adet deneme olacaksınız ve bu denemeleri yönetim ve ders zümrelerimizin uygun gördüğü periyotlarda olmanız gerekmektedir. Aksi halde eğitim öğretim sürecinize hiçbir katkısı olmayacaktır. Yine de kayıt sırasında ısrarla sınav periyotu soran bazı öğrencilerimize “30 sınav ortalama 30 hafta eğitim deseniz, ORTALAMA  haftada bir sınava denk gelmiş olur” gibi ifadeler de kullanılmış olabilir. lakin asla “her hafta deneme olacaksınız” denmedi. Ayrıca her hafta deneme uygulanmasının eğitim sürecinize hiçbir katkısı olmayacaktır.  Tüm bunların yanı sıra yıl boyunca gerek farklı yayınlardan gerekse geçen sene uyguladığımız ve çok verim aldığımız denemelerimizden ek denemeler de olmaktasınız, bu sayede 30 olan deneme sayınız 36 veya 38 e yükselmiş olmaktadır ve özellikle eski denemelerimizi ( 2018 TYT-AYT de soru yakalayabilen tek firma olmamız sebebi ile ) ciddiye almanızı şiddetle tavsiye ederiz.  Geçen sene öğrencimiz olup bu sene tekrar kayıt olan bazı öğrencilerimize haksızlıkmış gibi görünse de,

  1.  Bunlar fazladan yapılan denemeler ve fazladan soru çözmenin asla bir zararı olamaz.
  2.  “Geçen sene ben bu denemeye girmiştim, vakit kaybı oluyor” diyen öğrencilerimizden, daha önce gördüğü soruların kıymetini     bilmiş ise bu seneki arkadaşları arasında ilk üçe veya en azından ilk ona girmesini beklemekteyiz.

 

Hepinize şimdiden başarılar dilerim….

Tolga ÜNLER