14 Nis 2024

Eğitim Modelimiz

 

TIKLAYIN BİZ SİZİ ARAYALIM

KARŞIYAKA DOĞRU CEVAP ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI

 

Doğru Cevap Özel Öğretim Kurumları olarak Türkiye genelinde açmış olduğumuz 200’ün üzerinde şube ile sınavlara girecek adayların bir örneklem grubunu oluşturuyoruz.

İzmir’de bulunan altı Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu arasında Karşıyaka Doğru Cevap merkez şube konumundadır. Franchising usulü ile aldığımız isim hakkının eğitim sistemini tamamen kendimiz oluşturuyoruz. Yani; İzmir içerisinde veya Türkiye genelinde herhangi bir Doğru Cevap’ta bizim birazdan sizlere bahsedeceğimiz  eğitim programlarıyla karşılaşmayacaksınız.

Biliyorsunuz ki 2013 yılında dershaneler kapatıldı ve bu sırada adını bildiğiniz ya da bilmediğiniz bütün kurumlar tüm çalışanlarını işten çıkarttılar. Bundan sonraki süreçte yeni yasal düzenleme ile “Özel Öğretim Kursları” açıldı. Dolayısıyla bugün eğitim sektöründe şu anda karşılaşabileceğiniz her kurum maksimum 5 yıllık bir geçmişe sahiptir. Hatta bizim burada büyük bir avantajımız var, kurumumuzun kurucusu 30 yılı aşkın süredir dershanecilik sektöründe çalışıyor, benzer şekilde kurum müdürümüz 18 yıldır dershanecilik yapıyor ve dolayısıyla biz size burada 30 senelik tecrübemizi sunuyoruz.

EĞİTİM SİSTEMİ

1- REHBERLİK

Rehberlik birimimiz , rehberlik sorumlumuz ve mentorlerimiz kanalı ile öğrencinin eğitimini bizzat takip eder. Mentorlerin temel işi öğrencinin eğitim sürecini bizzat izleyerek, başarıyı tesadüflere bırakmadan hedefe ulaşmayı sağlamaktır. Hiçbir öğrencinin başarısı hakkında sözler veremeyiz ama öğrenci ile tanıştığımız andan itibaren etkileştiğimiz süre boyunca olumlu, belirgin, kalıcı ve anlamlı farklar oluşturacağımızın garantisini verebiliriz. Zira eğitim süreci üçlü bir sacayağıdır, bunun ayaklarından biri bizler, diğerleri ise öğrenci ve veliden oluşmaktadır. Velilerimiz kurumumuz ve mentorlerimizle sürekli iletişim içerisinde kalarak bu sürece katkı sağlamalıdır.

2- REHBERLİK SEMİNERLERİ

 • Problem Tarama Anketleri
 • Başarısızlık Nedenleri Anketi
 • Mesleki Eğitim Envanteri

3- MENTORLÜK

 • Öğrencimizi tanır ve tanımlar. Her öğrenci için hem elektronik ortamda hem de yazılı olarak dosya düzenler ve gerektiği an velilere en detaylı şekilde raporlayabilir.
 • Öğrencimizin haftalık ders programını düzenler ve takip eder.
 • Her velimizi ortalama 15’er günlük periyotlarla telefonla arayarak bilgilendirme çalışmaları yapar.
 • Öğrencimizin ders ve okul etkinliklerini izler, gerekli önlemleri alır.

4- ÖLÇME & DEĞERLENDİRME

Ölçme ve değerlendirme işlemlerimizde temel amaç sonuç ölçme değil, ölçme sonucundaki değerlendirmelerimizdir. Doğru Cevap deneme sınavları ile yapılan periyodik ölçme işlemleri merkezi olarak değerlendirilir. Öğrencimizin başarı durumu binlerce rakibin arasında objektif olarak değerlendirilmiş olur. Bu değerlendirmeler sonucunda mentorlerimiz ek ders programları düzenler ve hatta gerekirse tüm sınıfın programı yeniden düzenlenir.

 

5- YAYINLARIMIZ

Doğru Cevap yayınları öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanmıştır.Kurumumuzda çalışmalarımız Doğru Cevap yayınları ile yapılır. Yayınlarımız alanında uzman ve deneyimli kadrolarımız tarafından MEB ve ÖSYM’nin en güncel müfredatlarına göre yeniden düzenlenmektedir. İçeriklerdeki temel amacımız öğrenciyi pasif olan klasik yayın anlayışından kurtararak öğrenciyi aktif kılan bir eğitim felsefesi ile hazırlamaktır.

 

6- EKSTRA KURS PROGRAMI

Doğru Cevap Özel Öğretim Kurslarına özgü sistemimizde dersler 10 haftalık programlarla sürekli tekrar edilerek anlatılır. Bu sayede bir yandan tam öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanırken diğer yandan öğrencilerimizin aynı konuyu başka öğretmenlerden dinleme şansı elde etmesi sağlanır. Bunun yanı sıra birebir soru çözümleri yapılmaktadır.

7- EK DERSLER

Öğretmenlerimiz zaman zaman konuların daha iyi pekişmesi ve öğrencinin o güne kadar gerekli ağırlığı veremediği veya unuttuğu konuları tekrar ele alarak sınavlar öncesi başarının artmasını sağlar.

8- GENEL TEKRAR DERSLERİ

YKS sınavından önce başlayan genel tekrar programları ile derslerin pekişmesi ve öğrencinin o güne kadar gerekli ağırlığı veremediği veya unuttuğu konular tekrar ele alınarak sınavlar öncesi başarının artması sağlanır.

9. FİZİKİ ŞARTLAR

Kurumumuzun fiziki şartları;

 • Karşıyaka Çarşı’da merkezi bir noktada yer alan konumu ile ulaşım kolaylığı
 • Müstakil ve bağımsız 2 bina
 • Tüm fiziki şartları sağlayan yeni ve ferah sınıflar
 • Güvenlik ve kamera sistemleri
 • Özel kafemizin olması (Asla kantin değil)
 • Geniş bir kütüphane

Doğru Cevap İyi Gelecek

#iyigelecek

http://www.izmirdogrucevap.com/

 

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ