14 Nis 2024

Doğru Cevap, İyi Gelecek

Sevgili Öğrencimiz, Değerli Velimiz ;

 

2018-2019 Öğretim yılına bugün itibari ile başlamış bulunuyoruz, her geçen yılımızdaki gibi hepinizin başarılarına ortak olma arzusu ve heyecanı ile sizleri bugün karşılamaktan sevinç ve onur duyduk. Öncelikle bu önemli ve zorlu eğitim sürecinde, Karşıyaka Doğru Cevap’ı kılavuz ve yol arkadaşı seçtiğiniz için çok teşekkür ederiz. Her birinizin yetenekleri çerçevesinde başarıyı kucaklayabilmesi için ve bize duyduğunuz güvenin sonucu olarak sizler için öngördüğümüz bazı kural ve kayıt aşamasında da sizlere açıkladığımız bazı işleyiş detaylarımızı aşağıda tekrar hatırlatıyoruz.

  • Kurumumuzda mezun grup dersleri Ekim ayının ilk haftası başlar. Bölüm yada branşa göre haftalık ders sayıları 21 ile 24 saat arasında değişir.
  • Kurumumuzda Mezun Grup programları ocak ayında iki haftalık bir tatile girer, bu sırada kurum açık ve kütüphane hizmetleri devam etmektedir.
  • Her bir  öğrencimiz için gördüğü dersler ile ilgili konu anlatımlı soru bankası, soru bankası, ödev kitabı, yaprak test ve deneme sınavları ücretsiz olarak temin edilecektir. Her yayın firmasında olduğu gibi bu yayınlar yıl içerisinde parça parça basılıp elimize ulaşacağından ulaştıkça da sizlere dağıtımı sağlanacaktır. 2018 YKS sisteminde en çok soru yakalayan yayın kuruluşu olan Doğru Cevap (DC) Yayınlarının bu eşsiz örnekleri başarıya giden yolda sizlerin en büyük destekçisi olacaktır.
  • Kurumumuzda ders gününün ilk dersinde ilk 5 dk geç kalan öğrenci derslere alınır. Yine ilk ders için 10. dakikaya kadar Rehberlik Birimimiz veya Yönetim Birimimizden izin kağıdı verilerek derse girmesine yardımcı olunur. Fakat ilk dersin ilk 10 dakikasından sonra veya ara derslerin herhangi bir dakikasında derse girilmesine kesinlikle izin verilmez. Ders bir bütündür ve geç kalan öğrencimiz, sınıftaki diğer arkadaşlarının ders motivasyonlarının bozulmasına sebep olmaktadır. Bu belirtilen sebepler dışında derse geç girmek veya dersi terk etmek kesinlikle izin vermediğimiz bir davranış tarzıdır. Sadece bazı özel mazeretlerde, Rehberlik Birimine başvurularak izin alınabilir. Lütfen bu konuda öğretmenlerimizi ve diğer çalışanlarımızı zor durumda bırakabilecek ısrarlardan veya ricalardan uzak durunuz.
  • Derslerde cep telefonu kullanılması, su dışında herhangi bir yiyecek içecek tüketilmesi kesinlikle yasaktır. Bu konuda hassasiyet göstermenizi ve öğretmenlerinizi zor durumda bırakmayacak şekilde davranmanızı rica ederiz. Ders sırasında aileniz veya başka bir yakınınızın size acil ulaşması gerektiğinde, kurumu arayıp bizlere ulaşabilir ve bizler size ulaşmalarını sağlarız. Ders veya sınavlar boyunca telefonlarınızı kapalı tutunuz, derste veya sınavda her ne sebeple olursa olsun ilgilendiğiniz telefonlarınız, öğretmenleriniz tarafından alınıp idareye teslim edilecektir.
  • Ders aralarında veya ders öncesi ve ders sonrası boş zamanlarınızda, binalarımızda ders çalışmanız için ayrılan kütüphaneleri kullanmanızı öneririz. Ders çalışma dışında, dinlenme ihtiyacı duyduğunuzda da her iki binamızın çatısındaki kantinlerimizi değerlendirebilirsiniz. Binalarımızın önü beklemeniz veya herhangi bir yiyecek içecek (tütün ürünleri dahil) tüketmek için uygun ve şık değildir.
  • Kurumumuzda 12. sınıflar 12 gün (6 haftalık derse karşılık gelir) , ara sınıflar ise 8 gün (4 haftalık derse karşılık gelir)  hızlandırma programı görür.
  • Hızlandırma programı ardından dersleriniz hafta sonu olacak şekilde devam eder. Bu hızlandırmanın bir benzeri de yarıyıl tatilinde uygulanacaktır.
  • Hızlandırma öncesi katıldığınız deneme sınavı ile sınıflarınız belirlenmiştir. Hızlandırma sonunda yapılacak deneme sınavı ile (10.09.2018) tekrar sınıf değişikliğiniz sağlanacaktır ve 12. sınıflarımız için 16.11.2018 tarihinde sınıf sabitleme sınavı yapılacaktır. Sınıf sabitleme sınavından sonra diğer deneme sınavlarında ancak birkaç sınıf yükselen veya birkaç düşen öğrenciler için sınıf değişikliği mümkün olacaktır.
  • 11 Eylül tarihinden itibaren Bire-Bir Soru Çözümleriniz ve Ekim ayı başından itibaren de Ekstra Kurs hizmetimiz başlayacaktır. Bunların yanı sıra öğretmenleriniz veya zümrelerimiz gerek gördükçe Zorunlu Ek Ders (ZED) ler düzenleyerek konularınızın pekişmesini sağlayacaktır.

Bu yukarıda özetlediğimiz ve gerektiğinde tekrar tekrar hatırlatacağımız uygulama ve kurallar uzun yıllar tecrübe edilmiş ve başarılı olmanız için öngörülmüş düzenlemelerdir. Bunları hep beraber uyguluyor olmamız eğitim sürecimizi huzur ve başarı ile tamamlayabilmemiz için çok önemlidir.

Unutmayınız;

Doğru Cevap, İyi Gelecek.

 

Karşıyaka Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu