25 Oca 2022

Özel Öğretim Kursları Açıklaması

Sevgili Öğrencimiz, Sayın Velimiz;

Bilindiği gibi 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dershaneler kapatılmış ve bunun yerine iki farklı türde kurum hizmet vermeye başlamıştır, Bunlar; Etüt Merkezleri (8. sınıf ve daha küçük yaştaki öğrenciler için) ve ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI (9-10-11-12. Sınıf ve Lise Mezunu öğrenciler için) şeklindedir.

5580 sayılı kanunda 687 sayılı KHK ile yapılan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığının 1 Temmuz 2017 tarihinde kapatacağı kurumlar 8. sınıf ve daha alt sınıflara eğitim vermekte olan “Etüt Merkezleri” dir. Yani Lise düzeyinde veya Lise Mezunu öğrencilere ders verme konusunda yasal yetkisi olan Özel Öğretim Kursları ile ilgili kapatma yönünde hiçbir karar yoktur.

Yalnızca 4 Ağustos 2017 tarihinden itibaren her kurumda tek ders eğitimi verilmesi yönünde alınmış bir karar vardır. Bu karar neticesinde Türkiye’nin bu alandaki en büyük ve en ciddi kurumu olan Karşıyaka Doğru Cevap Özel Öğretim Kursları yöneticileri olarak bizler hiçbir masraf ve sorumluluktan kaçınmadan tüm fiziki şartlarımızı seferber edip, yeni eğitim döneminde Karşıyaka çarşıda 5 ayrı şubemizde kanunlara ve yönetmeliklere uygun olarak her alandaki öğrencilerimize tüm derslerinden eğitim alma imkanını sunacağımızın ve hatta bu imkana sahip tek kurum olduğumuzun altını bir kez daha çizmek istedik.

Saygılarımızı sunar başarılar dileriz, Doğru Cevap İyi Gelecek…

Karşıyaka Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu
Tuna Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu
Çarşı Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu
Ege Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu
İskele Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu